3 Ağustos 2009 Pazartesi

Süper Kupa Sahibini Buldu
Geçen yılın lig ve Türkiye Kupası şampiyonu Beşiktaş bu başarıları taçlandırmak için Olimpiyat Stadı’ndaydı. Fenerbahçe ise 26 yıllık Türkiye Kupası hasretine taş koyan Beşiktaş'ı yenerek hem rövanşı almak hemde lige hazır olduğunu ispatlamak için gelmişti.


Maçın geneline baktığımızda hafta içinde Macar Temsilcisi Honved’i rahat bir futbol ve 5-1 gibi farklı bir skorla geçen Fenerbahçe’nin lige daha hazır olduğunu gözlemledik. Beşiktaş’ın yeni transferleri Fink ve İsmail maçın genelinde etkili futbollarıyla göz doldurdular. Özellikle İsmail ofansta rakibi çok bunalttı. Fink ise tam bir görev adamı olduğunu belli etti. Sadece biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu gördük.


Fenerbahçe ise Özer Hurmacı ve Mehmet Topuz oynamamasına, Roberto Carlos tribünlerde oturmasına rağmen Beşiktaş’ı orta sahada presiyle bunalttı. Bu bölgedeki Ernst çok çalışmasına rağmen defans ve orta sahadan yeterli desteği alamadığı için çok yoruldu yeterince de etkili olamadı. Geçen yıl taraftara saç baş yolduran Daniel Guıza ise bu yıl formuyla çok canlar yakacağının sinyalini verdi.


Emre Belözoğlu’nu fazla kilolarından arınmış ve ofansta rakip azaltan bir pozisyonda gördük. Formda zamanlarındaki etkili futbolunu hatırladık. Özetle Beşiktaş futboluyla daha lige ve şampiyonlar ligine tam olarak hazır olmadığını belli ederken Daum’la sezona fırtına gibi giren Fenerbahçe ise şampiyonluğun ve Avrupa Ligi’nindeki iddialı olduğunu gösterdi.


Bu sene Elanolu , Keitalı Galatasaray , Finkli İsmail Köybaşılı Beşiktaş , Brezilyalıları , Mehmet Topuzlu Özer Hurmacılı Fenerbahçe ile yeni transferleri göz dolduran Trabzonspor takımlarıyla çok renkli bir ligimiz olucak. Hasretle bekliyoruz.

0 yorum: