23 Nisan 2010 Cuma

Nur Topu Gibi Kardeş Kulübümüz Oldu


Trabzonspor Yönetim Kurulu bugün garip bir karar imza attı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre ; 23 Nisan 2010 tarih ve 163 sayılı bir kararla Şanlıurfaspor ile kardeş kulüp olma kararı alındı.

Bu karar ilk bakışta gözlerimize pembe bir çerçevenin içindeki bir resim gibi görünse dahi diğer şartları düşünce nasıl bir rezaletle karşı karşıya kaldığımızı anlamak için normal bir insan zekası yeter de artar bile.

Trabzonspor'un bir süre önce Urfa'da final oynamak istemediği çeşitli birimleri tarafından defalarca açıklandığına tüm kamuoyu şahit olmuştu. Daha bu açıklamalar üzerinden çok geçmeden Şanlıurfaspor'u tek taraflı kardeş kulüp ilan etmek en basit tabirle şark kurnazlığından başka bir şey değildir. Final maçında Urfa halkının desteğini almak ve onlara hoş görünmek çabası Türk futbolunun mihenk taşlarından birisi olan Trabzonspor'u küçük düşürmekten başka bir işe yaramayacaktır.

Urfa halkına ve şehirlerinin takımlarına bir kastımız yok. Daha Urfa'ya gitmeden ne kadar misafirperver olduklarını çeşitli kanallar yoluyla görüyoruz, duyuyoruz. Keşke bu karar final maçından sonra alınsaydı. O zaman bu kararı alanları eleştirmek yerine takdir ederdik.

Trabzonspor yönetimi gibi vizyonsuz bir güruh varken Trabzonspor'a dışarıda düşman gerekmez!!!

1 yorum:

Great White dedi ki...

Aynen haklısın Engin..

Ben de bugün bu konuya ucundan kıyısından değindim zaten..